ЧАРІВНЕ СВЯТО НОВИЙ РІК.

     Зима йде – свята за собою веде. І скільки ж їх узимку! Все це повязане з давнім українським народним буттям. Бо взимку і роботи менше, і вечори довші. І кожне свято по-своєму цікаве, красиве, захоплююче…

     Та що може зрівнятися з новорічним святом, коли дитина заходить у казку і оживають казкові герої, а ти і сам один із них! Та що вже казати дітям, коли в дорослих це свято викликає щиру усмішку та радість. І не має значення, скільки тобі років, а як привітається до тебе чарівний Дід Мороз, то в найлютіший холод на душі потепліє!

     Це, можливо, і є те найяскравіше свято дитинства – з ялинкою, іграшками, веселими перетвореннями, Дідом Морозом, Снігуркою, танцями, піснями і подарунками! Це свято дитинства, а для кожної вікової групи школярів воно інше, щоб було всім цікаво; та й кожного Нового року – свято інше, бо життя не стоїть на місці.

     26-27 грудня чарівне дійство завітало до учнів Привороцької ЗОШ. Діти, одягнені у яскраві новорічні костюми, побували у справжній новорічній круговерті.

     Новорічні свята – це чудовий спосіб проявити свої акторські здібності. Активними учасниками на новорічних дійствах стали учні нашої школи під керівництвом класних керівників та педагога-організатора Романюк Л.І.

     Відомі казкові персонажі – Дід Мороз, Снігуронька, та багато інших завітали в гості до учнів, подарували море емоцій, гарного настрою.

     Діти з великим запалом та задоволенням брали участь у веселих рухливих конкурсах.

 

     Усі заходи, проведені у нашій школі, подарували море позитиву, море дитячих усмішок та гарний передноворічний настрій. Відгомін цього свята зігріватиме серця дітей увесь наступний рік, даруючи їм віру у дива.

ФЕСТИВАЛЬ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ "ЧИСТІ РОСИ".

     Фестиваль дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» у Привороцькій ЗОШ це завжди чудове свято. Цього року на фестивалі у номінації «Фольклорне мистецтво», учні 5-6-А класів презентували сценку з джерел народної творчості «Святвечір», керівник Трач К.І., Жижиян І.С., учень 3-А класу Мокан Павло колядував «Нова радість стала»,учениця 9-го класу Микитюк Евеліна колядувала «Noapte de Craciun», учениця 6-Б класу Бульбук Анна колядувала «Maria si Iosif colinda», брати Іфтодій Данієл та Маркус колядували «Ingeri, pastori si magi», учениці 6-Б, 8, 9 класів колядували «Steaua sus rasare» та «Deschide usa crestine», учні 7-9 класів виконували «Dansul cailor» та «Jocul caprei», керівник Романюк Л.І., щедрівки виконували учні 5-9-х класів.

     У номінації декламування вірша прийняла участь Герман Марта із віршом «І знов Різдво», керівник Трач К.І.

 

     Адміністрація школи щиро дякує всім учням, вчителям, які прийняли участь у проведенні свята.

РУМУНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ТАНЕЦЬ.

Вітаємо наших юних танцюристів, які зайняли  ІІІ місце у районному етапі обласного фестивалю конкурсу народного танцю (середня вікова категорія). Бажаємо їм творчого ентузіазму до звершень нових перемог!

27 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ.

                           «Пишучи будь-що, довше чи коротше,

                                      я лише одно мала на душі -

                                      Україну, ту велику, пишну,

                                      Пригноблену, сковану, її одну й

                                      нічого більше».

                                                                 (Ольга Кобилянська)

     27 листопада учні 5 класу на уроці української літератури попрямували до Буковини, де народилися багато талантів, горде жіноцтво, серед якого і була жінка-борець Ольга Кобилянська. Ознайомившись з життям і творчістю письменниці, її творами й світоглядом, пятикласники спробували проникнути в глибини душі Ольги. Кожна з груп підготували міні-проекти, а саме:

 І – Родина. Дитинство;

ІІ – «Читання книги-отрута?»

     Наприкінці уроку учні виготовили лепбук – «Троянда в саду української літератури». Вчитель української мови та літератури підсумувала урок такими словами: - «Ні, Великі люди не вмирають зовсім, вони перетворюються на легенду, залишаючи по собі свої красиві твори й історія великого кохання.»

 

     Метою уроку було розвинути творчу мислячу особистість, виховувати гідних, чесних людей. 

9 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ.

     Сьогодні школа цвіла від розмаїття вишиванок. З нагоди свята 9 листопада Дня української писемності та мови була підготовлена та проведена літературно-музична композиція «Спочатку було Слово…».

     Учні 5 класу декламували вірші, гуморески, промовляли скоромовки, а також виконували музичні номери. Пятикласники довели, що мова – це серце нації і канва, на якій людина вишиває узори свого буття, це особистість, яка має обличчя, характер, свою культуру, мораль, честь і гідність. Це – невичерпна духовна скарбниця, до якої народ безперервно докладає свій досвід, розум і почуття. На святі був присутній сам Нестор Літописець який розповів нам про цікаві факти із його життя.

     Також стартував Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

 

     Незважаючи на хвилювання, учасники залишили гарний настрій та позитивні враження.

ЕКСКУРСІЯ У ЧАРІВНУ БАКОТУ!!!

     Бакота знаходиться в 50 кілометрах від Камянця-Подільського на території Національного природного парку «Подільські Товтри». Колись Бакота була повноцінним селом, в якому кипіло життя, однак зараз її на карті не знайти – село було затоплено через будівництво Дністровського гідровузла. Коріння села Бакота занурювались в стародавні часи – тоді вона теж страждала від монгольських набігів, в один з яких був зруйнований Бакотський замок. Зараз же Бакота – набирає популярність місце для відвідування туристів. Не дивно – це місцевість з природою, від краси якої перехоплює подих. Бакота – це місце з дивовижною природою.

     28 жовтня педагогічний колектив Привороцької ЗОШ відвідали Бакоту. Тут ми годинами спостерігали за водною гладдю і мальовничими скелями. Для нас була передбачена прогулянка по Дністру на теплоході, під час якої ми детально розглянули околиці. Біля Бакоти знаходяться два місця, яких ми відвідали: Свято-Михайлівський скельно-печерний монастир, який був побудований ще в 11-12 столітті, і Дністровське водосховище. Тут ми знайшли цілющі джерела, купили сувеніри і просто помилувалися історичною місцевістю.

 

     Сильна енергетика та вражаючі краєвиди цієї місцевості не залишили нас байдужими!

ТИЖДЕНЬ ВИГНАННЯ НАЦИСТСЬКИХ ОКУПАНТІВ З УКРАЇНИ.

     З метою вшанування памяті воїнів-героїв, сприяння формування у свідомості учнів значимості перемоги для українського народу, величину вкладу кожного ветерана даної війни у здобутті перемоги; виховування поваги, шанобливого ставлення до учасників  Другої Світової війни, любові до країни, в якій ми живемо, до рідного краю, прагнення бути патріотом своєї держави з 21 по 25 жовтня  відбулися наступні заходи:

-         перегляд відеофільму «Україна в Другій Світовій війні»;

-         для учнів 8-9 класів – дискусія «Уроки історії для сучасних подій»;

-         для учнів 5-7 класів - «Я люблю свій край»;

 

-         цикл виховних годин «Наша Вітчизна – Україна», «Козацькому роду нема переводу».

БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК.

     18 жовтня у нашій школі був проведений благодійний ярмарок.

     Вже котрий рік підряд проводимо його з благодійною метою в рамках щорічної всеукраїнської акції «Назустріч мрії» збираємо кошти на допомогу онкохворих дітей та дітей, які постраждали під час антитерористичної операції.

     Участь в ярмарку брали учні 1-9-х класів.

     «Купці» та «продавці» створили атмосферу справжнього ярмаркового дійства.

     У цей день територія школи наповнилась запахами смачної випічки, смажених пиріжків з яблуками, тортиків, тістечок та неймовірних кулінарних шедеврів. Саме так підготувались учні та батьки школи до благодійного ярмарку. Байдужих в цей день не було нікого.

     Кошти, зароблені учнями будуть переведені на рахунок Міжнародного благодійного фонду «Сильні духом».

 

     Дякуємо учням та їх батькам, що знайшли відгук у своїх серцях і долучилися до благодійної акції «Назустріч мрії» її наслідком будуть врятовані дитячі долі.

СВЯТО ОСЕНІ.

                             Картини пензлями малює осінь,

                             І барви підбирає чарівні,

                            Дарує листячко деревам те, яке попросять

                            І чарує всіх, усіх, хто мешкає на цій землі!

     Впевнено господарює у природі осінь. Природа змінює свої кольори, землю вкриває пожовкле листя, у повітрі відчувається подих зими, стає прохолодніше. Але осінь приносить людям і свої дари: урожай овочів і фруктів, красиві квіти, приємний настрій.

     Зібраного весь урожай на полях, в садах, пов'язаний останній сніп. Великий і пишний, перевязаний яскравими стрічками, він є символом добробуту і щастя. Поряд з ним красуються інші дари осені, дари садів і городів.

     18 жовтня у нашій школі було проведено щорічне традиційне свято осені. Пройшло воно захоплююче, цікаво та весело. Учні школи готувались до свята ретельно: було вивчено пісні та віршики, в яких вони прославляли чудову пору року – осінь. Діти з радістю відгадували загадки чарівниці Осені та розказували віршики про овочі та фрукти.

     Свято пройшло у колі друзів, у барвах осені, з квітами та дарами природи.

 

 

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА.

 14 жовтня православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці. В цей же день відзначається День українського козацтва та День захисника України.

   Про козаків написано багато наукових праць і художніх творів, знято безліч фільмів. Унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

   Тож напередодні цього чудового свята, з 07 по 11 жовтня, класні керівники Привороцької ЗОШ І – ІІ ступенів  провели   у своїх колективах усні журнали, бесіди «Ми – нащадки козацької слави», спрямовані на виховання в учнів патріотизму, інтересу до вивчення історії свого народу, бажання стати нащадками славних лицарів українських - козаків. Учні 3-А класу  підготували  стінгазету «МИ – НАЩАДКИ СЛАВНИХ КОЗАКІВ».

   Учні 2 класу переглянули мультфільм, на сучасний лад, який ознайомив їх з героїчним минулим та з історією козацтва, після чого була проведена вікторина. Дівчатка власноруч підготували хлопчикам до свята вітальні листівки, і привітали їх!

  Наприкінці тижня учні 5 та 6-А кл. підготували та провели виховний захід «Наша слава козацька не вмре, не загине!». Діти  розповіли про свято Козацької Покрови, ознайомили присутніх з історією виникнення козацтва та їх звичаями. Учні також стали учасниками цікавої вікторини та продемонстрували свої знання з історії козацтва. Учні 5 класу щиро раділи тому, що беруть участь у такому чудовому заході.

 

  Це свято ще більше об’єднало усіх!

ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ!!!

     У прекрасну пору року починається новий навчальний рік. А це означає, що попереду нелегка, клопітка праця для учнів та вчителів. Це час, коли шелестить падолистом осінь, і снує в лузі мереживо бабиного літа, час коли червоні жоржини пломеніють над землею, немов дарують весь свій жар любові нашим учителям. Це, безперечно, нова сторінка в житті наставників молоді – педагогів. Їм сіяти добре, розумне, вічне.

     Учитель… Таке ніжне, світле, слово. Воно лунає так дзвінко, як чисте джерельце, воно лине, як та провідна зірка, що осяює путь. Але водночас це слово закликає до праці, до дії, творчого пошуку, самовизначення. З нагоди дня вчителя у Привороцькій ЗОШ було проведено свято «Уклін Вам до землі любі, милі вчителі». Учні школи звернулися зі словами подяки до вчителів школи, подарували їм безліч пісень, віршів. Зачарували своїм співом Т.Цинтар, Д.Жолобай, Е.Микитюк, В.Постевка. Присутні на святі подякували організаторам свята – класному керівнику 9 класу Ф.І.Карпюк за цікавий захід.

 

    Отже, дорогі вчителі, ще раз вітаємо Вас з вашим професійним святом: Днем працівників освіти. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоровя та довголіття. Від імені ваших учнів бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Памятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК.

     Відзначення Всеукраїнського дня бібліотек свідчить про глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства. Зібрання інтелектуальних і культурних цінностей української нації підкреслює історичну роль друкованого слова в житті суспільства.

     З нагоди цього дня 30 вересня в нашій школі пройшов ряд заходів.

     Діти дізналися, що книга – одне з найбільших див, створених людиною, ознайомились з новими надходженнями художньої літератури, прослухали урок-пораду «Книжка – духовна та матеріальна цінність», прийняли участь в акції «Бережи книгу».

     Для учнів початкових класів бібліотекар провела бібліотечний урок «Історія виникнення бібліотек», розповіла про історію першої бібліотеки на Україні, засновником якої був Ярослав Мудрий.

     Для учнів старших класів були проведені бібліотечні уроки «Найбільші і найцікавіші бібліотеки світу», «Історія виникнення книг». Бібліотекар роздала школярам памятки читача про єдині вимоги щодо збереження підручників. Була проведена загальношкільна акція «Кращий клас по збереженню підручників».

 

 

ДЕНЬ МИРУ.

     Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів.

     Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі. Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наша школа.

     Учні 7, 9 класів презентували стінгазети «Діти миру – за мир!», в кожній з яких зазначалося про те, що життя на Землі є найголовнішою ціною. Небайдужими лишилися і молодші наші школярі, які продемонстрували виставку малюнків «Я хочу жити в якісному світі» (1-4 класи). Учні 1-9-х класів приєдналися до Всесвітньої акції «Голуб миру» під гаслом «Голуб миру у моєму вікні!», прикріпивши паперові голуби на вікна школи, аби показати наскільки важливим є МИР, СВОБОДА , ДОБРО і ПОВАГА. В класах проведені бесіди на тему: «Мова Миру починається з мене», «Мир на планеті – щастя всім дітям».

 

     Учні 1-4 кл. стали активними учасниками конкурсу малюнків на асфальті «І дорослі, і малі хочуть мир на Землі!».

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ.

                                                                  В нашій школі знову свято

                                                                  Чути музику і сміх

                                                                  На спортивнім святі нині

                                                                  Ми вітаємо усіх.

                                                                  Обіцяємо, що не буде

                                                                  Ніхто нині сумувати

                                                                  Всіх ми кличем разом з нами

                                                                  Участь у конкурсах узяти.

     З метою пропаганди здорового способу життя та спорту було проведено олімпійський тиждень в якій приймали участь учні Привороцької та Тарашанської ЗОШ.

                                           Програма змагань:

1.     Футбол 5-9 класи;

2.     Старти надії: стрибки у довжину з місця, стрибки у довжину з розбігу, метання м’яча на дальність, віджимання і стрибки через скакалку.

     Учні початкових класів зібралися на спортивні змагання «Веселі старти». Змагалися команди на швидкість, спритність, кмітливість та винахідливість.

     Організовано виставку малюнків «Спорт в житті людини» на якій були представлені роботи учнів 2-9 класів.

     Ми намагаємося заохотити якомога більше дітей до занять фізичною культурою і спортом, щоб вони відмовлялися від шкідливих звичок.

     Олімпійський тиждень був насичений, цікавий та змістовий, а учні з гарним настроєм та масою позитивних емоцій поверталися додому.

 

      Ми ще раз побачили, що в нашій школі ростуть сильні, спритні й сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.

СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА!!!

     1-го вересня Привороцька ЗОШ відкрила двері для своїх вихованців та їхніх батьків, подвір’я школи наповнилось радісним гомоном, що символізує закінчення літніх канікул та початок нового навчального року.

     Урочиста лінійка відбувалась у доброзичливій  атмосфері. Гімн України звучав та урочисто, ніби поєднував усіх присутніх у шкільну родину.

     Учні нашої школи провели флешмоб «Україна – це ти!».

     Учень 3-А класу Мокан Павло заспівав пісню «Над Україною».

     Особливу увагу приділили першокласникам тому, що для них перший день перебування в школі визначна подія, яка розпочне шлях у світ знань.

     В перший клас до навчання приступило 18 учнів.

     Директор школи Мокан Віра Георгіївна привітала всіх присутніх із Днем Знань. Побажала всім учням, батькам, вчителям, міцного здоровя, наполегливості та успіхів у навчанні.

 

     Здоровя Вам і благополуччя! Мир і любові!

ЛІТНІЙ МОВНИЙ ТАБІР

У Привороцькiй ЗОШ з 03.06 по 07.06 був проведений ЛМТ. В таборi було 13 учасникiв,пiд керiвництвом вч англ. мови Жижиян I.С. Напрямом роботи табору було обрано "Краэзнавство". Основним завданням було поглибити знання дiтей про рiдний край, його нацiональну спадщину, вивчити та засвоiти новi слова пiд обрану тематику табору, розучити укр.танець Була проведена рiзна робота ( " Land Art", "Visit to the museum", "Picnic in the nature", "Chalk Twister", "Charades", " Sorting Hat", "Dancing") . Була також здiйснена екскурсiя не лише до музею а й до Бiло-Церквiвського собору, роз"яснили значення слiв : Cathedral Church Monastery.

СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА.

СВЯТО "ПРОЩАВАЙ, ПОЧАТКОВА ШКОЛО!"

СВЯТО БУКВАРЯ

Традиційне шкільне свято – свято Букваря – відбулося у 1 класі Привороцькоі ЗОШ І-ІІ ступенів.

Це святковий захід, де першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником – Буквариком.

Не таємниця, що найбільше найрізноманітнішої, найновішої, найцікавішої і найпотрібнішої інформації дитина отримує саме в перший рік свого навчання у школі.

Тому, щоб віддати шану Букварику, до свята готувалися особливо старанно. На чолі з класоводом Коврик Софією Георгіівною вчили вірші та підготували гарні музичні композиції.

І як результат - перед присутніми розгорнулося святкове дійство. Казкова атмосфера, веселі пісні, які не залишили байдужими нікого.

На свято завітало багато гостей. Це і дирекція школи, і учні інших класів, батьки, братики й сестрички. А маленькі першокласники 

продемонстрували, чого вони навчилися протягом свого шкільного року.

«Букварик» випробовував кожного учня 1-го класу на «міцність» у знанні букв та щедро обдаровував подарунками. Кожен з учнів отримав свідоцтво про закінчення 1 -го класу.

Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався. І це свято – перша сходинка у їх шкільному житті.

ТИЖДЕНЬ ДУХОВНОСТІ

Тиждень духовності, що проходив від 13 до 17 травня 2019 року  у Привороцькій  ЗОШ І-ІІ ступенів, був насиченим, цікавим та змістовним.

Щодня проходила спільна молитва за  духовний зріст нашого народу, щиру любов до Христової науки як дар  мудрості у розбудові морально-свідомого суспільства, за героїв Небесної сотні та полеглих воїнів, які віддали життя за нашу Батьківщину. Благали за наші сім’ї, родини, де буде щоденна молитва — прослава Богу, подяка Йому, перепрошення за провини, прохання у кожній потребі  земного життя і спасіння душі.

Малеча долучилась до перегляду і  обговорення мультимедійних фільмів «Як  здолати задирак?», «Яким є справжній друг?» та слухання  християнських казок.

Не менш цікавими виявилися тестові завдання із пізнання особистості для учнів 7-9 класів «Пізнай себе і буде з тебе», «Що впливає актуальним і важливим у формуванні рис людяності та гармоній в сім’ї і школі став загальношкільний виховний захід на тему «Милосердя і доброта – людства два крила». Тут мали можливість неодноразово осмислити, як ми  живемо, для чого живемо, що робимо не так. Кожен мав  можливість  зазирнути в  найпотаємніші куточки своєї душі.

«Не нарікай на глухість душ людських,

І не гостри в злобі на них зубів…

А ти, що  людям доброго зробив?

Щоб вимагати доброти від них?

Чого мовчиш?… подумай і збагни,

Але уже з низької висоти!

І зваж, і переваж, а хто є ти!?

І зваживши, нікого не вини.

 

Почни із себе…»

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

                                       Народе мій, краяни і краянки!
                                      Плекаймо паросток зелений навесні,
                                     Нехай цвітуть – не вицвітають вишиванки
                                    І стоголосо лине пісня, по землі.

 

     Людина i праця, людина i пiсня, людина i витвiр мистецтва - це все вiчне, безсмертне, щось своєрiдне i глибоко вражаюче. Наш український народ працьовитий, щедрий на таланти, здiбний, обдарований. Вишиванка, чи то вишита сорочка, – це для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята – це символ приналежності до роду та нації, ознака українськості. Яскраві кольори, фантастичні візерунки-символи, багатство фантазії майстрів – усе це і є вишиванка.

     Саме сьогодні учні та вчителі школи  приєдналися до свята  «ПАРАД ЧАРІВНИХ  ВИШИВАНОК» , в яке вони неодмінно вклали частинку своєї душі. Емоційніше передати цінність цього найпатріотичнішого вбрання допомогли вірші із закладок, підготовлених до виставки.
     Учні здійснили цікаву подорож в історію українського етнічного бренду – вишивки, і допомогла  в цьому наша книжкова виставка-реклама «Усе про вишивку та вишиванку». Школярі переглянули відео матеріали , в яких таємничою мовою вишивки передавалося  безліч побажань для сімейного благополуччя та щастя людини, яка її одягала.
     Ми впевнені, що в невичерпній скарбниці духовної культури наших школярів  буде і надалі розвиватися винятково важлива її частина – вишиванка, адже з нею пов'язана вся багатовікова історія українського народу, його творчі пошуки, радість і горе, його перемоги і поразки, сподівання на майбутнє.

     Хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на полотнах! Ми з вами усі - українці, яких об'єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки

     Тому ставтесь до своєї вишиванки з повагою і нехай вона оберігає вас і вашу оселю!

НЕЗАБУТНІ МИТІ

     13 травня 2019 р. учні Привороцької ЗОШ відвідали Новодністровську ГЕС №1 та ГАЕС. Нас зустріли інженери цих установ, розказали принципи роботи цих двох різних стратегічних обєктів.

     Тепла зустріч зустрічалася обідом на території ГАЕС тим чим харчуються працівники станції.

 

     Була тепла погода, яка дозволила нам відчути тепло і доброту Дністра, і ми взяли все це з собою.

     Над цим не закінчилася наша екскурсія, а поїхали у Вінницу, де фабрика «Рошен» забавляє нас справжнім шоколадом і дивує нас Фонтаном.

 

     Ці моменти незабутні для нас…

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

                                                Безпека – це життя людини  

                                                Безпека – наше майбуття. 

                                                Будь обережним ти щоднини –

                                                Прекрасно складеться життя!

     На виконання наказу управління освіти, молоді та спорту, а також з метою ознайомлення і закріплення знань з правил дорожнього руху у Привороцькій ЗОШ І-ІІ ступенів з 06 по 10 травня  проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.

     Ми знаємо, що з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на наших дорогах. Це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожньго руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров'я та життя, потрібно завжди чітко дотримуватися правил дорожнього руху. Особливо це актуально тоді, коли середовище існування дитини перенасичено ризиком та небезпеками дорожньо-транспортних пригод. Тому постає нагальна потреба навчання дітей шкільного віку не тільки правилам дорожнього руху, а перш за все формування в них культури поведінки на дорозі.

     Завдання Тижня безпеки дорожнього руху – нагадати людям про необхідність спільних дій у сфері дорожньої безпеки. Усі заходи мали на меті привернення уваги суспільства до проблеми травматизму та смертності

     У нашій школі було проведено ряд заходів, присвячених Тижню безпеки дорожнього руху.

     Виставка малюнків "Правила дорожні знай і себе оберігай".

    Класними керівниками 1-9 класів проводили бесіди та виховні години з учнями по правилам дорожнього руху на тему "Безпека на дорозі - безпека життя".

    Учням 1-4 класів проводили годину спілкування "Дорожні правила вивчай, їх ніколи не забувай" та конкурс малюнків.

    З учнями 5-9 класів проведено бесіду: "Твоє життя в твоїх руках."

   Завжди пам’ятайте, як важливо бути обачними на вулицях і дорогах. Адже вони приносять небезпеку, коли неуважні водії та пішоходи порушують Правила дорожнього руху! На кожному із перерахованих заходів, учні мали можливість взяти для себе не лише щось нове, а й продемонстувати власну обізнаність по правилам дорожнього руху.

 

 

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ І ДНЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ ТА 74-Ї РІЧНИЦІ ВИГНАННЯ НАЦИСТІВ З УКРАЇНИ

Не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття велика трагедія нашого народу – Друга світова війна. Неможливо забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших. Воєнне лихоліття не оминуло жодної української сім’ї.

Учні Привороцької ЗОШ долучилися до відзначення Дня пам'яті та примирення й 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Для учнів старшої школи була проведена лінійка пам'яті: «Вклонімося і мертвим, і живим». Під час лінійки діти згадали сумні події Другої світової війни та вшанували подвиг українського народу в ті страшні роки. Хвилиною мовчання школярі вшанували пам’ять мільйонів загиблих на полі бою, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях та співвітчизників, загиблих у військових діях на сході країни. 

Учні 8-го класу вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни відвідуванням та покладанням квітів на могилу солдата Кирчула Івана.

До святкування Великої Перемоги у школі оформлено виставку стіннівок: «Пам’ятаємо. Перемагаємо. 1939-1945 рр.».  Протягом тижня у 5-9-класах були проведені виховні години: «Ніхто не забутий – ніщо не забуто»; урок-презентація «Україна – мати. Вмій її захищати»; відео-урок з обговоренням подій на сході України  присвячені перемозі над нацизмом.

 

Ми повинні пам’ятати, якою страшною трагедією для українців була ця війна, та ціну, яку заплатили наші батьки і діди за звільнення України від нацистських загарбників.

АКЦІЯ "ПАСОЧКУ ВСІМ, ХТО ПОТРЕБУЄ"

     У ці особливі для кожного християнина Передвеликодні дні маємо згуртуватись у прагненні допомогти тим, хто цього потребує. Милосердя і доброчинність – найбільш важливі справи для духовного очищення.

     Багато людей сьогодні потребують допомоги і підтримки: хто – добрим словом, хто – найнеобхіднішими речами, ліками, продуктами.  Великодня акція була створена в Привороцькій ЗОШ за ініціативи директора школи Мокан Віри Георгіївни. Її мета допомогти людям, адже кожен розуміє, що добрий вчинок доповнить скарбницю любові. Керуючись саме такими принципами творці добра вносять свою часточку  у велику спільну справу.

    Учні відвідали людей похилого віку, а саме: Гуцула Манолія, Пуздряк Стефанію, Унгурян Домніку, які потребують допомоги – принесли їм продуктові пакети та спілкувалися на різні теми.

     Ми повинні допомагати тим, хто потребує, адже не знаємо, що буде завтра, а тим більше, що з нами буде коли ми постаріємо. Ми стараємось зібрати такі невеличкі подарунки самотнім пенсіонерам нашого села, щоб нагадати їм, що про них памятають і готові зробити все, що в наших силах.

     Вдячні бабусі та дідусі, зі сльозами на очах бажали, у свою чергу учням успіхів у навчанні, здоровя та миру в Україні.

 

     

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ "СЕРЦЕ ДО СЕРЦЯ"

     Найцінніший скарб для кожної людини – це здоров’я. Яке щастя зустрічати вранішнє сонечко, бачити щасливе обличчя мами, милуватися красою української природи! На жаль, багато діток позбавлені такої можливості.

     Учні Привороцької ЗОШ взяли участь у благодійній акції «Серце до серця». Було зібрано і передано 600 гривень. Ії мета – збір коштів для закупівлі кардіологічного обладнання у дитячі лікарні м.Чернівці.

 

     Наша школа щороку бере участь у роботі благодійного фонду «Серце до серця». Для нашої школи – це добра традиція, яка вчить молоде покоління бути щедрими і чутливими до суспільних проблем, робити свій постійний внесок у творення загального блага.

22 КВІТНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ

РАЙОННИЙ КОНКУРС "РОЗКВІТАЙ, ПИСАНКО!"

МІСЯЧНИК БЛАГОУСТРОЮ

     Кожна людина є господарем у власному домі – це стосується не лише власної оселі, а й благоустрою кожного населеного пункту, та й держави загалом. Вже стало традицією на початку весни проводити місячник благоустрою. Упорядковування та приведення до належного естетичного стану території  в нашому селі – це обов’язок кожного. Крім того, це ознака нашої культури.

     У рамках місячника благоустрою 17 квітня  у Привороцькій ЗОШ проведено суботник. Всі учні школи, які виявили бажання, прибрали шкільну та прилеглі до неї території.

     Одним з головних напрямків суботника було прибирання саду та шкільного подвір’я  від сухої трави, сміття.  Озброївшись граблями та іншим знаряддям,  всі дружно, з неабияким ентузіазмом, взялись за  роботу.  Працювали  активно і жваво, за декілька годин навели чистоту і порядок.

     Наразі, місячник ще триває та ми вже прибрали, вивезли сміття, посадили 7 дерев, упорядкували клумби та території школи, виготовили та прикріпили до дерев годівнички.

     Заходи  благоустрою дуже важливі для школярів.  Адже вони виховують в учнів ціннісне ставлення до праці, повагу до своєї та чужої роботи, створення бажання творити добро, любов та бережливе  ставлення до навколишнього середовища.  Подібні заходи дозволяють не тільки навести порядок у рідному селі та школі,  а й згуртувати й зміцнити нашу шкільну сім’ю. Всі учасники  суботника отримали приємне відчуття задоволення від здійснення доброї справи. Цей «трудовий десант» ще більше згуртував всіх і вкотре переконав, що разом ми – сила, яка може все!

     Сонячна погода та працьовитість учасників заходу  забезпечила гарний настрій та ефективну роботу. Всі попрацювали на відмінно! А зараз головне – пам’ятати та дотримуватись всім відомого вислову: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять».

 

 

ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я

    Здоров’я – це ще не все, але все інше без нього – ніщо» – так говорить народна мудрість. Проблема збереження здоров’я належить до тих глобальних проблем, вирішення яких зумовлює подальший розвиток суспільства. Особливої уваги потребує молодь, усвідомлення нею цінностей здоров’я, розуміння визначальної ролі здорового способу життя та формування індивідуальної поведінки на цих засадах.

    До Всесвітнього дня здоров'я в Привороцькій ЗОШ було організовано різноманітні заходи, до дня здоров’я, закликали всіх бути небайдужими до свого здоров’я та вести здоровий спосіб життя. 

   Школярі нашої школи із задоволенням брали участь у різних заходах,  бесідах.  

Класні керівники провели години спілкування на тему: «Здоров’я – найбільше багатство в світі», «Що я знаю про здоровий спосіб життя?» (5-9 класи). 

 

   Медична сестра пояснювала як треба надавати першу допомогу при різних кровотечах.

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ПЕРШОЇ УКРАЇНСЬКОЇ КОНСТИТУЦІЇ

     У Привороцькій ЗОШ було проведено День першої Конституції Пилипа Орлика. Було проведено урок у 9-му класі на тему «ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ПЕРШОЇ УКРАЇНСЬКОЇ КОНСТИТУЦІЇ».

     Пилип Орлик – видатний державний діяч, гетьман України, поет і публіцист по праву став в українській  історії символом непереможного козацького духу та незгасаючого прагнення до утвердження Незалежності Української Держави.

    Тільки з проголошенням незалежності України і зняттям цензури на дослідження історичних першоджерел широкий загал дістав можливість познайомитися з історичними постатями, причетними до національно-визвольного руху українського народу.

    Поневолення народу України, незалежно від того, з якого боку це відбувалося, на протязі багатьох століть описували, фальсифікуючи події, факти, а діячів визвольного руху, які чинили опір, всілякими способами дискредитували. Палали наші бібліотеки, насильно забиралась у населення та знищувалася література, історичні джерела. Грабувались та вивозились за межі України культурні коштовності, щоб позбавити народ пам’яті минулого, а значить – і майбутнього.  

     Українці  вшановують ім’я Пилипа Степановича Орлика (1672-1742). Він залишається в нашій пам’яті як чиста та світла людина, сердечний сім’янин, чоловік із трагічною долею, але з душею великого патріота України, за долю якої він боровся все своє життя.

     П.С. Орлик створив першу Конституцію України. Він був одним із перших у створенні такого правового акту не тільки на тернах Європи, а й Америки.

     Перша українська конституція була прийнята на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер 5 квітня 1710 року.

     Повна назва цього документа — «Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою».

 

 

"САДИМО ДЕРЕВА - ВІДРОДЖУЄМО ЗЕМЛЮ"

     Народна мудрість говорить, що кожна людина має побудувати дім, виховувати дитину, посадити дерево. І школа, як храм мудрості, втілює одну з цих життєвих цілей.

     Привороцька ЗОШ завжди бере активну участь в озелененні власної території. Так, на території школи ростуть різні види дерев, висаджені випускниками нашої школи.

     4 квітня учні школи висаджували дерева. В цей день сад школи став більшим на 7 дерев.

     Найактивнішу участь брали у цій добрій справі учні середніх класів. Старанно їм допомагали учні молодших класів.

     Велика подяка вчительці  математики Александрюк М.І., яка надала саджанці дерев.

     Маємо надію, що ця співпраця продовжиться і в  майбутньому

СВЯТО ЗУСТРІЧІ ПТАХІВ

  Птахи – наші друзі дорогі! 

                                          Знаю я, і знаєш ти:
                                               Птахів треба берегти! 

 

         Птахи – провісники весни, що приносять її на своїх крилах із вирію – царства вічного літа. Ще з давніх - давен люди вважали, що тепло приносять саме перелітні птахи. З проблеском тепла летять до нас пернаті друзі. Гостинно зустріти їх – наш  обов’язок.

       Свято  зустрічі  птахів  традиційне  для  Привороцької  школи. Цього року  воно  пройшло 1 квітня. За стародавніми повір'ями, прилітають птахи і приходить весна. Виховний захід, проведений у нашій школі, називався «Птахів зустрічаєм!» Його  підготувала  та провела вчитель  біології Дякур Марія Тодорівна разом  з  учнями 5-9 класів. 

           Метою свята було поглибити та розширити знання дітей про птахів, розвивати пізнавальні інтереси до навколишнього середовища, виховувати бережливе ставлення до природи, до птахів, бажання допомогти їм та оберігати їх; поглибити уявлення учнів про звичаї українського народу, зокрема, про звичай зустрічі птахів. Діти  читали вірші, співали пісні, розповідали легенди, відгадували  загадки. Згадали і прикмети ,пов'язані з птахами.

     Учні нашої школи змайстрували годівнички та шпаківні для наших пернатих друзів, які почепили на території школи. Діти творчо підійшли до цього, ніхто не залишився осторонь цієї справи. Діти кожен день поповнюють корм в годівничках. Від цієї доброї справи покращується настрій, а радісні емоції переповнюють всіх оточуючих.

 

     

МІЖНАРОДНИЙ МАТЕМАТИЧНИЙ КОНКУРС "КЕНГУРУ" - 2019.

Проект «Глибоччина без сміття»

     На сьогодні в Україні проблема сміття – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. На жаль, не оминула вона і наш славний Глибоцький район, мальовниче село Привороки, і стала настільки кричущою, що вислів «по вуха у смітті» чи не найкраще відображає масштаб ситуації, що склалася та постійно ускладнюється.

     У рамках реалізації проекту «Глибоччина без сміття» учні Привороцької ЗОШ долучилися до даного проекту.

Мета проекту:

-         сприяти формуванню уявлень про види відходів, причини їх утворення, вплив на довкілля та здоровя людини;

-         формувати почуття причетності до проблеми забруднення довкілля ТПВ;

-         сприяти розумінню власної відповідальності за дану екологічну проблему.

     Проводилися тренінги «Що ви знаєте про відходи?», «Поводження з відходами»; години спілкування «За життя без сміття», «Довкілля починається з тебе». Переглянули відео «Небезпека сміття».

 

     У нашому селі відсутні стихійні сміттєзвалища, але ми не залишилися байдужими до даного проекту.

Весна починається з Шевченка

        У літературі кожного народу , серед її великих творців , є поети , імена яких оповиті невмирущою любов ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет- новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезій , неповторні образи , картини і барви . Шевченко вивів українську літературу на шлях реалізму й народності.                                             

          Вшановуючи пам’ять великого українського поета Т.Г.Шевченка – духовного батька України , учні та вчителі школи провели ряд цікавих заходів з 04.03. по 7.03.2019 р. По класах були організовані інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко».        

       Як весна оновлює природу, так само поезія Кобзаря оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

05.03.  9 класом було виготовлено стінгазету до Дня народження Шевченка під гаслом: «Шевченко – геній народу!!!»  Організована виставка малюнків до творів Кобзаря ( 5- 6 класів).

06.03. проходив конкурс читців- декламаторів  поезій Т. Г. Шевченка. Учні декламували вірші, засвідчуючи свою любов до рідного слова. Переможців обирали журі. Переможцями стали:  Жиряда Аріана, Жолобай Валентина , Митрик Денис ,Постевка Василь, Ротар Артем . 

Учні 7-9 класів взяли участь у написанні диктантів про Шевченка та творів-роздумів: «Шевченко у моєму серці» . Школярі розширили свої знання про життєвий та творчий шлях Шевченка, дізналися про невідомі напрями літературної діяльності Тараса.

 

 

Було проведено загальношкільне свято – літературно-музична композиція «Невмируща зоря Кобзаря ». Під час свята учні 6-9 класів показали інсценівки про життя Тараса Григоровича, декламували вірші поета, в яких було відтворено трагічні події минулого, які тісно переплітаються з жахливим і жорстоким сьогоденням, а також переглянули мультимедійну презентацію про життя і творчість поета.

Шевченківський тиждень пройшов на  належному  рівні. Усі заплановані заходи було проведено вчасно і результативно. Учні із задоволенням брали участь у роботі та показали добрі знання із життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка.

Свято 8 Березня

До 70-річчя від дня народження Володимира Івасюка

    З метою відзначення 70-річчя від дня народження Володимира Івасюка, основоположника, української естрадної музики, композитор, лауреата Державної премії України імені Т.Г.Шевченка, Героя України, у Привороцькій ЗОШ проводився виховний захід на тему: «Володимир Івасюк – митець, який надто любив Україну…», конкурс пісенної поезії «Угадай мелодію».

     Учні переглянули відеопрезентацію про життя і творчість основоположника української естрадної музики, автора ста семи пісень, п’ятдесяти трьох інструментальних творів, музики до кількох спектаклів, професійного медика та скрипаля.

     Вчителька  музичного мистецтва Юлія Василівна постійно виховує любов та інтерес до української пісні, яка передає красу почуттів, почуття поваги, гордості за свій народ, ціннісні орієнтації у сфері музичних інтересів, смаків та потреб на основі українського національного мистецтва.

 

     На завершення виховного заходу всі учасники виконали відому та улюблену всіма пісню В.Івасюка «Червона рута».

1 martie – prima zi de primăvară, ziua Mărțișorului și onomastica zilei de naștere a Marelui «Sfătos Bunic din Humulești, Ion Creangă.

                                                Din albul fulgilor de nea

                                                Și din a soarelui zâmbire

                                                V-am împletit un mărțișor

                                                Aducător de fericire...

     Mărțișor ...iscusita bijuterie, fulg de iubire și de gând curat în școala medie de cultură generală de gradul  І-ІІ Privorochi.

     Pe ramurile pomului de primăvară lucesc și azi – poleite cu aur  rodii cultivate în mustul omătului în mustul omătului – verbul matern. Pentru a ne convinge de pomul «rodului de primăvară», să gustăm măcar o dată din rodul lui ce se sărbătorește din an în și vom fi fericiți că l-am cunoscut. Este sărbătoarea când se oglindesc operele lui Ion Creangă, «Sfătosul Bunic din Humulești» – omagierea acestuia și ziua când se prind în piept ce?... – Mărțișorul.

 

     În semnul acesta mic se conține cel mai firesc și mai frumos ritual din câte au săvârșit oamenii. Obiceiul de a dărui mărțișoare în prima zi de martie e foarte vechi, dar veșnic tânăr ca primăvara.

День рідної мови

                                                                   ” Limba noastră îi aleasă

                                                          Să ridice slava-n ceruri...”

                                            A.  Mateevici

 

21 februarie – ziua internațională a Limbii Materne ce se sărbătorește în întreaga lume.

     Este  un omagiu profund adus limbii poporului,... dar și un îndemn lăsat generațiilor care vin întru păstrarea și purificarea celei mai scumpe averi a fiecărui popor- Limba Maternă.

      Avem un plai pământesc, o limbă- comoară fără de preț...

 

         У  Привороцькій школі  святкування Дня рідної  мови розпочалося з розповсюдження інформаційних листівок про значення, поширення мови серед інших мов світу серед учнів. Учні 5-9 класів узяли активну участь у конкурсі на кращий калейдоскоп вишиванок «Вишиванка – символ батьківщини». У шкільній бібліотеці організовано виставку «Літературне кафе: сучасна література очима українців», на якій було представлено найновіші надходження з мови та художньої літератури.
                  Згідно з планом заходів серед учнів 5-9 класів відбувся конкурс читців-декламаторів «Рідна мова солов’їна», на якому учні демонстрували свої організаторські здібності, читали поезії про мову, лунали вірші ,прислів’я.
                Школярі виявили активність у творчих конкурсах на кращий учнівський проект з української мови «Це мова моя, це мова моєї країни!», а також у написанні рефератів, повідомлень «Українська мова: походження та розвиток».
Найпопулярнішими були конкурс на виготовлення стінгазет «Любіть Україну і мову її солов’їну» серед учнів 5-9 класів, а також малюнків про мову серед школярів 5-6 класів. Учні мали змогу засобами художнього слова, фарбами, олівцями передати велич мови, її красу, мелодійність, вагомість тощо.
              Учні 8-9 класів разом з учителями об’єдналися  для написання Всеукраїнського диктанту національної єдності «Україна нас об’єднує».

             Учителі закликали учнів плекати та берегти одне з найцінніших надбань , яке створили і залишили нам наші попередники.

РАЗОМ ПОПЕРЕДИМО БУЛІНГ!

         Якщо ти байдужий до інших, ти не заслуговуєш називатися людиною( Сааді).

  Явище булінгу надзвичайне поширене у сучасній школі, педагоги багато роблять для того,щоб запобігати знущанню та своєчасно усівати його, але цю проблему іноді замовчують, не афішують випадки знущань. За таких умов проблема не усувається, навпаки,вона набуває більших обсягів і жорстокіших. проявів . Необхідно підкреслити , що будь-яка дитина може стати об'єктом для насильницьких дій.

     З метою формування в особи поваги до законів і норм моралі класні керівники 1-9 класів Привороцької ЗОШ провели профілактичну роботу з учнями. З 18 по 22 лютого проводилися бесіди, виховні години, тренінги. Школярі 3 класу використовували літературні твори, де висвітлювалися проблеми цькування або споріднені з ними. У процесі обговорення прочитаного серед учнів виникало співпереживання і розуміння. Для школярів 1-2 класів організували перегляд фільму " Опудало" та колективне обговорення побаченого. Учні 4 класу  провели практикум "У пошуках спільного". Мета - дослідити захоплення , інтереси, смаки,погляди однокласників.Учні 5 - тих класів підготували малюнки на тему " Я проти булінгу", на виховній годині  у 5-А класі практикували вправу "Вербалізація почуттів". Мета- відпрацювання Я- висловлювань. У 6 та 7 класах проаналізували , які почуття відчуває людина, до якої звертаються з "Я" і "Ти", завдяки вправі "Конфлікти" учні відпрацювали конструктивні форми поведінки у різних ситуаціях та обговорили права дитини. 8 та 9 класи за круглим столом розробили пам'ятки для учнів " Скажімо насильству Ні!", тренінги "Як я вмію стримувати негативні емоції", "Ми- проти агресії". 14 лютого відбулися загальношкільні збори , де розглядалися такі питання : як припинити третирування дитини; як батьки можуть допомогти дітям?; дії батьків при булінгу; пам'ятка для жертв булінгу.

"Вогонь пам'яті" Небесної сотні.

                                                           "Вас пам'ятати будемо завджи

                                                           Із вами будемо боротись за країну                                                              За ту країну, де нема брехні 

                                                           За нашу й вашу мирну Україну..."

 

         "Герої не вмирають" - перше,  про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні.

         20 лютого 2019 року з метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, у всіх класах пройшли виховні заходи, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні: виховні години "День пам'яті Небесної сотні", "У нашій пам'яті вони назавжди залишились" (для учнів 1-4 класів); години спілкування "Хай палають свічки пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні" (для учнів 5-7 класів); "Зима, що нас змінила" (для учнів 8-9 класів. 

          Учнівський та педагогічний колективи вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні під час години пам'яті "Нам не жаль, бо лягли ми за діло. Гідне жертви життя і кохання". Їх назвали "небесною сотнею" тому, що вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї  держави і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ - нескореним. Ми змінилися самі і змінили країну. І нехай там, на  небі, вони усміхнуться разом х нами. Слава Україні - Героям слава, Слава Героям Майдану ", - ці слова лейтмотивом прозвучали на заході. Пам'ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

     Минуло 30 років від часу, коли українські воїни брали участь у великомасштабних бойових діях в Афганістані. Ця війна глибоко врізалась у народну пам’ять, але ніхто й гадки не мав, що сьогодні бойові дії будуть вестись і в нашій державі – на сході України триває Антитерористична операція, а точніше – неоголошена підступна війна проти України. Ті, хто пройшов скажене пекло Афганістану, одні з перших стали в ряди захисників України і пліч о-пліч з молодими побратимами, зі зброєю в руках, боронять рідну землю, адже захист Вітчизни – це священний обов'язок кожного. У рідній країні гине мирне населення, віддають свої життя наші воїни, захищаючи Батьківщину від ворога.

 

     З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 30-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану у Привороцькій ЗОШ були проведені: лінійка пам’яті «Афганістан – душі кривава рана»;  виховні тематичні бесіди, години, засідання «круглих столів», тематичні уроки з тем: «Крізь пекло Афганської війни», «Афганістан звучить в моїй душі», «Ціна чужої війни», «Час і досі не загоїв рани»; зустріч з воїнами афганцями Цирдею І.Д. та Германом К.І.